Konsultacje z Gerdem Heuschmannem

W dniach 2-3.07.2013 w KJ Facimiech odbyły się konsultacje z Gerdem Heuschmannem na którym gościliśmy ponad 30 słuchaczy i 10 koni.

Gerd Heuschmann: propagator idei jeździectwa klasycznego na świecie, zgodnego z biomechaniką, fizjologią i psychologią konia.Wieloletni lekarz weterynarii kadry Niemiec.Odbył pod kierunkiem Martina Zorna w Państwowym Ośrodku Szkolenia WKKW w Ansbach szkolenie w specjalizacji jeździectwo,a następnie pod kierunkiem Wolfganga Hölzla szkolenie w specjalizacji jeździectwo w Niemieckiej Szkole Jazdy w Warendorfie, uhonorowane odznaczeniem im. Stensbecka.
Gerd Heuschmann opracował funkcjonalną anatomię konia wierzchowego, ktora stała się nową koncepcja przedmiotu Zagadnienia weterynaryjne dla studentów i absolwentów kierunku o specjalizacji jeździectwo.Jest autorem listu otwartego do FEI, w którym sprzeciwia się traktowaniu koni sportowych w sposób niezgodny z ich naturą.
Autor książek: „Gdyby konie mogły krzyczeć”, „W poszukiwaniu równowagi”, „Nos do przodu”
Gerd Heuschmann prowadzi warsztaty i wykłady na całym świecie oraz tworzy jeździecką bazę treningową w Europie. W ten sposób wspiera propagowanie sprawdzonych, klasycznych zasad szkoleniowych.

Mamy nadzieje że każdy znalazł coś dla siebie i że zebrane okruchy wiedzy zaprocentują w przyszłości.

To z pewnością nie ostatnie tego typu wydarzenie w naszym klubie więc zapraszamy ponownie. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas!