Podsumowanie sezonu 2015

11865288_1168433576507432_1129046754_o

Sezon 2015 był dla naszego klubu bardzo udany o czym świadczy ilość medali zdobytych przez naszych zawodników na poziomie ogólnopolskim i regionalnym:

WKKW:

KJ Facimiech bardzo dobrze zaprezentował się w Pucharze Polski WKKW zajmując 4 miejsce w klasyfikacji klubów głównie za sprawą zwycięstwa Gabrieli Klimkowicz w kategorii Juniorów, oraz Jagody Turczyńskiej w kategorii Amatorów.

.
Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w tej dyscyplinie w sezonie 2015 była bezapelacyjnie Gabriela Klimkowicz startująca na koniu Major:

12119321_1192617604089029_1656159849_oSezon rozpoczęła od powołania do Kadry Narodowej Juniorów. Starty rozpoczęła od zdobycia kwalifikacji na ME Juniorów zajmując 3 miejsce na zawodach międzynarodowych w Strzegomiu  w klasie CCI1* i tym samym zdobywając pierwszą klasę sportową w WKKW. Pomimo zakwalifikowania się na OOM jako junior młodszy wystartowała w Mistrzostwach Polski Juniorów. Potwierdziła swoje umiejętności i determinację na MPJ gdy będąc najmłodszym zawodnikiem Mistrzostw zdobyła brązowy medal. Ten sukces przełożył się na powołanie jej do składu na Mistrzostwa Europy Juniorów w Białym Borze gdzie była najmłodszym zawodnikiem który ukończył wszystkie próby. Jako jedyna z Polaków pokonała bezbłędnie próbę skoków. 43 miejsce w MEJ było zarazem trzecim wynikiem wśród 12 osobowej ekipy z Polski. Po powrocie do Krakowa w wieku 15 lat zdobyła swój trzeci medal Mistrzostw Małopolski Seniorów broniąc tytuł Mistrza Małopolski z poprzedniego sezonu. Dobrą formę do samego końca sezonu Gabriela i Major potwierdzili wygrywając Puchar Polski WKKW w kategorii Juniorów.

_DSC3514

.

Dobrymi wynikami może się pochwalić Aleksandra Kaczmarczyk na koniu Wiktoria:
zdobyła srebrny medal Mistrzostw Małopolski w WKKW w kategorii Juniorów Młodszych
zdobyła brązowy medal Mistrzostw Małopolski w ujeżdżeniu w kategorii Juniorów
startowała w Finale OOM WKKW.
Zawodniczka trenowała pod okiem Żanety Niczyporuk-Treli która może się pochwalić wieloma udanymi startami oraz srebrnym medalem Mistrzostw Małopolski Seniorów.

.

_DSC0875Dobrą formę w tym sezonie pokazała także Jagoda Turczyńska zdobywając złoto Pucharu Polski WKKW w kategorii Amatorów:

Nie należy zapominać o sukcesach naszych młodych koni:
Erotyk po bardzo udanym debiucie w tym sezonie wywalczył IV miejsce na MPMK 4-latków w WKKW.
Quilletta zdobyła I miejsce w MPMK 5-latków hodowli zagranicznej.

Lys HPP 2015

.

Skoki przez przeszkody:

Najbardziej utytułowaną zawodniczką specjalizującą się w skokach przez przeszkody w tym sezonie jest Karolina Łyś startująca na klaczy Megi:
Wywalczyła tytuł II-vice Mistrza Polski na Halowym Pucharze Polski Dzieci
IV miejsce w Pucharze Polski Dzieci.
I miejsce w Mistrzostwach Małopolski w kategorii Juniorów Młodszych.

Dobrze spisywały się także Juniorki:

Anna Drozd na klaczy Quillotra – złoto Mistrzostw Małopolski Juniorów

Anna Kasprzak na klaczy Lucilla – srebro Mistrzostw Małopolski Juniorów

_DSC9296Sukcesy te były możliwe dzięki pracy trenera Krzysztofa Wójcika który sam zdobył brąz na Mistrzostwach Małopolski w kategorii Seniorów, oraz wiele wysokich lokat na zawodach ogólnopolskich w skokach. Zawodnicy trenujący z Krzysztofem – Wójcik Team – to duża i zgrana ekipa startująca w bardzo wielu zawodach w ciągu roku i nie sposób wymienić wszystkich dobrych lokat zajętych przez nich w zawodach ogólnopolskich i regionalnych.

.

Ujeżdżenie:

Najbardziej wszechstronnym z zawodników startujących w zawodach ujeżdżeniowych był Szymon Najdzionek.
Zawodnik specjalizuje się w dyscyplinie skoków przez przeszkody w której startuje na koniach: Mister du Libaire i Dancing Song.
Zdobył 3 miejsce w eliminacjach do OOM w ujeżdżeniu na klaczy Soleil. Niestety nie wystartował w Finale OOM ze względu na kontuzje konia.
Wywalczył także 3 miejsce w Mistrzostwach Małopolski w ujeżdżeniu w kategorii Juniorów Młodszych na koniu Kees.

11906751_1168433536507436_863450030_o

.

W Mistrzostwach Małopolski dobrze spisały się:

Aleksandra Mołodecka na koniu Flamenco – srebrny medal w kategorii Seniorów

Katarzyna Piasecka na koniu Różana – złoty medal w kategorii Młodych Jeźdźców

Wiktoria Krzywda na koniu Happy Boy – złoty medal w kategorii Juniorów

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i koniom świetnej formy w tym sezonie i życzymy wytrwałości w treningach i doskonaleniu swoich umiejętności na sezon 2016.