Gabriela Klimkowicz

Młoda zawodniczka specjalizująca się w dyscyplinie WKKW.

Swoją karierę jeździecką i pierwsze starty na kucach rozpoczęła w KJ Szarża Bolęcin.

W 2013 r. wywalczyła trzecie miejsce w Mistrzostwach Małopolski w kategorii seniorów będąc juniorem młodszym.

W 2014 r. zdobyła brązowy medal na OOM w WKKW, brązowy medal Pucharu Polski w WKKW w kategorii juniorów młodszych, oraz złoto na Mistrzostwach Małopolski w WKKW w kategorii seniorów. W tym sezonie wygrała również Ranking MZJ w WKKW w swojej kategorii wiekowej i otrzymała od MZJ wyróżnienie za wybitne osiągnięcia.

W 2015 r. sezon rozpoczęła od powołania do Kadry Narodowej Juniorów. Starty rozpoczęła od zdobycia kwalifikacji na ME Juniorów zajmując 3 miejsce na zawodach międzynarodowych w Strzegomiu w klasie CCI1* i tym samym zdobywając pierwszą klasę sportową w WKKW. Pomimo zakwalifikowania się na OOM jako junior młodszy wystartowała w Mistrzostwach Polski Juniorów. Potwierdziła swoje umiejętności i determinację na MPJ gdy będąc najmłodszym zawodnikiem Mistrzostw zdobyła brązowy medal. Ten sukces przełożył się na powołanie jej do składu na Mistrzostwa Europy Juniorów w Białym Borze gdzie była najmłodszym zawodnikiem który ukończył wszystkie próby. Jako jedyna z Polaków pokonała bezbłędnie próbę skoków. 43 miejsce w MEJ było zarazem trzecim wynikiem wśród 12 osobowej ekipy z Polski. Po powrocie do Krakowa w wieku 15 lat zdobyła swój trzeci medal Mistrzostw Małopolski Seniorów broniąc tytuł Mistrza Małopolski z poprzedniego sezonu. Dobrą formę do samego końca sezonu Gabriela i Major potwierdzili wygrywając Puchar Polski WKKW w kategorii Juniorów. Wyniki przełożyły się na miejsca w rankingach: w rankingu PZJ w kategorii Juniorów zajęła 3 miejsce natomiast w rankingu MZJ w kategorii Juniorów Młodszych zwyciężyła z rekordowym wynikiem 1075 pkt. Otrzymała również od MZJ wyróżnienie za wybitne osiągnięcia.

Mimo że specjalizuje się w WKKW startuje też w skokach i ujeżdżeniu.