Najważniejsze imprezy w KJ Facimiech:

 Facimiech Horse-TrialsFACIMIECH horse traials 3B biale tlo

Zawody międzynarodowe organizowane w KJ Facimiech na początku września. W ramach tej imprezy poza konkursami międzynarodowymi rozgrywane sa też konkursy krajowe i towarzyskie.

Zwykle na tych właśnie zawodach rozgrywane są
eliminacje do Pucharu Polski WKKW,
oraz Mistrzostwa Polski Amatorów w WKKW.

 

Puchar Polski w WKKW

To rywalizacja najlepszych zawodników WKKW w naszym kraju. Cykl ten składa się z 7 Eliminacji oraz Finału. Jedne z eliminacji rozgrywane są na jesiennych zawodach WKKW w KJ Facimiech.

Zawodnicy rywalizują w 4 kategoriach wiekowych:

  • Młodzicy – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 11-13 lat – klasa L

  • Juniorzy Młodsi – zawodnicy na kucach i na dużych koniach w wieku 14-15 lat – klasa P

  • Juniorzy – w wieku 16-18 lat – klasa 1*

  • Seniorzy – powyżej 18 lat – klasa 2*

W trakcie sezonu zawodnicy zdobywają punkty do rankingu podczas wszystkich Eliminacji, ale walka o zwycięstwo trwa do samego końca, ponieważ w Finale zawodnicy mogą otrzymać podwójną ilość punktów. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą 3 najlepsze wyniki z Eliminacji oraz wynik Finału.

Mistrzostwa Polski Amatorów w WKKW

Najważniejsze zawody w sezonie dla jeźdźców nieprofesjonalnych uprawiających dyscyplinę WKKW. Rozgrywane są w klasie LL na jesiennych zawodach WKKW.

 

Mistrzostwa Małopolski

Mistrzostwa Regionu kierowane są do zawodników profesjonalnych i są dla nich najniższym szczeblem zawodów rangi Mistrzostw. Osobne konkursy o różnych stopniach trudności kierowane są do różnych grup wiekowych. Od 2012 r. co roku organizujemy Mistrzostwa Małopolski w dyscyplinach WKKW i ujeżdżenia, a w 2015 r. także w skokach przez przeszkody.

 

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

To przepustka do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która jest odpowiednikiem Mistrzostw Polski dla kategorii wiekowej Junior Młodszy. Co roku organizujemy Eliminacje do OOM w WKKW (rozgrywane są na czerwcowych zawodach WKKW), a często także w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu.

 

Towarzyski Ujeżdżeniowy Puchar Małopolski

Rywalizacja przeznaczona dla amatorów próbujących swych sił w dyscyplinie ujeżdżenia. Eliminacje odbywają się na czerwcowych zawodach ujeżdżeniowych w KJ Facimiech natomiast Finał rozgrywany jest na zawodach jesiennych. Za przejazdy w konkursach klasy L (najłatwiejsze programy w dyscyplinie ujeżdżenia) zawodnicy zbierają punkty odpowiadające ich wynikowi z czworoboku. Sumuje się 3 najlepsze wyniki i dodaje do nich wynik przejazdu finałowego który liczony jest podwójnie.