Poradnik kibica

Serdecznie zapraszamy na zawody!

Na wszystkie zawody w KJ Facimiech dla publiczności wstęp wolny!

Kiedy rozgrywane są zawody?

Jak do nas dojechać?

Najważniejsze imprezy

Słowniczek kibica

Regulamin ośrodka

Facimiech - poprawionykliknij na mapkę aby powiększyć

Jesteś związany z jeździectwem i chciałbyś poznać kulisy rozgrywania konkursów? Chciałbyś stać się częścią zawodów sportowych nie tylko jako widz? Zapraszamy do pomocy przy organizacji naszych imprez sportowych w ramach wolontariatu. To nie tylko praca ale też nauka i świetna zabawa.                                                                       Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

 

Organizujemy rywalizację sportową w klasycznych konkurencjach jeździeckich:

WKKW – czyli jeździecki wielobój

Jesteśmy jedynym miejscem w Małopolsce gdzie można uprawiać wszystkie dyscypliny olimpijskie w jeździectwie.
Tylko u nas jeźdźcy i konie mają możliwość sprawdzenia się w królowej dyscyplin jeździeckich jaką jest Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW).
WKKW to jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych jako że jest wszechstronnym sprawdzianem konia i jeźdźca, wymagającym odwagi, umiejętności i dużego doświadczenia. Zawody obejmują trzy różne próby sprawności: ujeżdżenie, kross (czyli bieg terenowy), oraz skoki.
W związku z brakiem infrastruktury potrzebnej do rozgrywania biegu terenowego była to dyscyplina zapomniana w Małopolsce. Mamy nadzieje że dzięki budowanej przez nas profesjonalnej trasie krossu WKKW zyska na popularności w regionie.

Czytaj więcej na temat zasad dyscypliny

Słowniczek przeszkód crossowych

 

Skoki przez przeszkody

Skoki przez przeszkody to olimpijska konkurencja jeździectwa charakteryzująca się bardzo przejrzystymi zasadami co decyduje o jej dużej popularności i medialności. W konkurencji tej, koń i jeździec pokonują przeszkody ustawione na torze zwanym parkurem z jak najmniejszą ilością błędów i w jak najlepszym czasie.

Czytaj więcej na temat zasad dyscypliny

 

ewa s

Ujeżdżenie

Ujeżdżenie to olimpijska konkurencja jeździectwa w której jeździec i koń wykonują serię określonych wcześniej ruchów, zwanych figurami na czworokątnej arenie, zwanej czworobokiem. Jest to najbardziej elegancka dyscyplina wśród sportów konnych często porównywana do tańca. Najbardziej  lubiane przez publiczność są konkursy typu kur (czyt. kir) czyli programy dowolne z muzyką. Znajomość podstaw ujeżdżenia jest konieczna przy uprawianiu innych dyscyplin jeździeckich. Specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę ze startami w zawodach stworzyliśmy okazję do rywalizacji w tej dyscyplinie którą jest rozgrywany u nas co roku Towarzyski Ujeżdżeniowy Puchar Małopolski.