Pensjonat

.

 Każdy kto szuka stajni dla swojego konia jest zmuszony zadać sobie pytanie co jest dla niego w stajni najważniejsze. Często oznacza to rezygnację z wielu rzeczy potrzebnych do szczęścia konia (padoki) lub jeźdźca (profesjonalny plac, hala). Nie wszędzie można też pojechać w teren tak aby nie ryzykować spotkania z samochodami lub nieżyczliwymi sąsiadami.

 

Postanowiliśmy zminimalizować te dylematy.

.

W trosce o wygodę koni oferujemy:

_DSC8491

– przestronne, jasne i bezpieczne stajnie z szerokimi korytarzami

– dobrze izolowane i wentylowane budynki stajni i hali gwarantujące optymalną temperaturę przez cały rok

– 90 wygodnych i bezpiecznych boksów o wymiarach  12m2 wyposażonych w automatyczne poidła pływakowe, otwierane żłoby i szafki na akcesoria pod nimi (ponad połowa z dużymi otwieranymi oknami)

– sprzątanie boksów 2 razy dziennie

– regularne usuwanie obornika

– codzienne ścielenie słomą lub trocinami

– 37 padoków o powierzchni 500-700 m2

– wyprowadzanie koni na padok lub do karuzeli przez obsługę

– karmienie 3 razy dziennie sianem lub sianokiszonką

– karmienie 3 razy dziennie owsem (gniecionym lub całym na życzenie właściciela) lub innymi paszami

– podawanie do karmienia dodatków paszowych i leków przez obsługę

– solarium dla koni

– przyjmujemy ogiery.

– specjalna stajnia dla koni z problemami oddechowymi (ścielenie odpyloną ściółką, karmienie sianokiszonką lub moczonym sianem)

 

W trosce o wygodę ludzi oferujemy:

– profesjonalny plac o wymiarach 70×110 m z oświetleniem, systemem nawadniającym i codziennie równanym podłożem wykonanym z piasku kwarcowego umożliwiającym jazdę niezależnie od pogody

– przeszkody, czworobok i cross

– 2 hale do jazdy konnej w tym największą halę na południu Polski o wymiarach 30×105 m z widownią, lustrami i podłożem wykonanym z piasku kwarcowego zmieszanego z flizeliną

– 30 ha własnych łąk z przeszkodami krosowymi

– możliwość wyjazdów w teren

– 3 szatnie z zamykanymi szafkami i łazienkami wyposażonymi w prysznice

– kawiarnia z widokiem na dużą halę i przestronnym tarasem z widokiem na parcourse ((TV, free Wi-Fi)

– doskonale wyposażone stajnie (16 siodlarni, 7 myjek wewnętrznych wyłożonych gumowymi matami antypoślizgowymi, 4 myjki zewnętrzne)

– 2 kryte lonżowniki i karuzela boksowa na 8 koni

– ogrzewanie w zimie pomieszczeń przeznaczonych dla naszych klientów (szatnie, siodlarnie i Kawiarnia) co całkowicie zmienia komfort użytkowania stajni o tej porze roku i zapobiega przedwczesnemu zużyciu sprzętu

– pokoje gościnne

– parking na przyczepy i koniowozy

– pilnujemy terminów: odrobaczania, szczepień, strugania i kucia

– pomożemy zbilansować żywienie konia w oparciu o naturalne pasze

– wykwalifikowani instruktorzy, którzy z chęcią pomogą doskonalić umiejętności jeździeckie

– doświadczeni zawodnicy, którzy na życzenie właściciela pomogą mu w pracy z jego końmi

W naszym ośrodku staramy się otoczyć konie kompleksową opieką tak aby obecność właściciela nie była konieczna każdego dnia. Każde z powierzonych nam zwierząt traktujemy indywidualnie. Konie są wyprowadzane na padoki i do karuzeli  przez naszych pracowników, co zapewnia im minimalną dawkę ruchu nawet w dni wolne od treningu.  Wszyscy nasi pracownicy są doświadczeni w opiece nad końmi. Jeśli chodzi o końskie potrzeby jesteśmy też otwarci na świadczenie dodatkowych usług.

Naszym priorytetem jest zdrowie stacjonujących u nas zwierząt i dlatego nie oszczędzamy na paszy. Konie karmione są dokładnie według wskazań właściciela, 3 razy dziennie, sianem lub sianokiszonką i owsem bez ograniczeń ilościowych czy dodatkowych opłat. Obsługa stajni podaje także suplementy paszowe i leki.

Konie otoczone są opieką 24 godziny na dobę. W trosce o bezpieczeństwo obiekt wyposażony jest w całodobowy monitoring, budynki zabezpieczone są alarmem, a podwórka strzegą psy. Ośrodek jest ogrodzony, zaś brama wjazdowa automatycznie się zamyka (piloty są dostępne dla pensjonariuszy) aby uniknąć nieproszonych gości i zapobiec ucieczce jakiegokolwiek zwierzęcia poza nasz teren.

Nasze doświadczenie związane z jeździectwem od 1978 r., startami w zawodach od 1984 r. i posiadaniem własnych koni od 1990 r. oraz ukończone studia na Akademii Rolniczej na wydziale zootechniki pozwalają na fachowe (zarówno w teorii jak i praktyce) prowadzenie stajni.