Szkolenie podstawowe

Szkolenie podstawowe skierowane jest do osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem, oraz tych którzy chcą poprawić swoje umiejętności jeździeckie, ale nie mają własnego konia.

Szkolenie podstawowe prowadzi Barbara Niemczewska trenera I Klasy PZJ, posiadająca 20 letnie doświadczenie i specjalizująca się w pracy z młodzieżą. Trener posiada kwalifikacje zarówno teoretyczne jak i praktyczne, o czym świadczą osiągnięcia jej zawodników (starty oraz medale na poziomie Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy), oraz co równie ważne odpowiednio wyszkolone, doświadczone konie.

 

 

 

 

Kontakt:

 

Barbara Niemczewska – kliknij aby dowiedzieć się więcej

tel.  606 224 652

Justyna Radoń tel. 501 873 534

Jaga Matusiak tel. 608 524 252

e-mail: szkolene.podstawowe.kjfacimiech@gmail.com

 

Ośrodek posiada certyfikat PZJ kategorii I*** i organizuje egzaminy na odznaki jeździeckie.

 

CO TO JEST SZKOLENIE PODSTAWOWE I JAK POWINNO BYĆ PROWADZONE

Szkolenie podstawowe jest wprowadzeniem do jeździectwa– jest to pierwszy krok w stajni, pierwsze spotkanie z koniem i całą kulturą jeździecką. Musi być prawidłowe bo tylko wtedy spełni swoje zadanie i przygotuje nowe rzesze wspaniałych jeźdźców, zawodników, oraz miłośników tego unikalnego sportu .

 

Powinno być prowadzone przez trenerów wysokiej klasy o dużym doświadczeniu posiadających gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną, na doświadczonych, wyśmienicie wyszkolonych koniach i przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Tylko takie podejście gwarantuje prawidłową naukę i efekty w tej trudnej sztuce jaką jest jazda konna.

Jeździectwo jest bardzo szczególną dyscypliną sportu. Każdy kto spotkał się z tą konkurencją sportową wie, że trenując musiał się nauczyć być odpowiedzialny, zdyscyplinowany, systematyczny i wyrozumiały. Jeździec uczy się pracy zespołowej nie tylko z ludźmi ale też, co o wiele trudniejsze ze zwierzętami, tak nabiera się empatii i szlifuje cierpliwość.

 

Jazda konna to niesamowita przyjemność i wielkie emocje. Ale aby tego doświadczyć trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. W stajni i podczas jazdy musi panować ład. Trenować trzeba systematycznie bo koń nie zrozumie, że dzisiaj nam się nie chce, bo jeszcze trzeba zdążyć z pracą lub lekcjami, a nasz przyjaciel-partner czeka na nas w stajni. W jeździectwie nie ma drogi na skróty, potrzebna jest cierpliwość i zapał, wyrozumiałość, bo koń jak każda żywa istota ma prawo do gorszego dnia, a przecież dopiero razem tworzymy zespół.

Chcemy podzielić się naszą pasją. Zadbać o to żeby nasi jeźdźcy i ich bliscy byli dumni z tego że uczyli się u nas. Chcielibyśmy aby członkowie naszego klubu obcując z końmi czuli się bezpieczni i byli rozpoznawalni jako prawdziwi jeźdźcy.

Oferta szkolenia podstawowego obejmuje:

– od początku wprowadzamy zasady bezpiecznego poruszania się przy koniu .

– od początku uczymy prawidłowego obchodzenia się z koniem, czyszczenia , siodłania, prowadzenia konia, dosiadania .

– nasi uczniowie nigdy nie są pozostawiani sami w obecności koni .

– jazdy dla nowych osób prowadzone są indywidualnie .

– grupa początkująca to 2 osoby

– grupa zaawansowana to 4 jeźdźców .

– grupy są dobrane na podstawie poziomu umiejętności aby umożliwić uczestnikom ciągły rozwój

– szkolenie podstawowe będzie się odbywać na osobnej hali lub ogrodzonym placu aby nie ryzykować spotkania z innymi jeźdźcami

– wszyscy nasi uczniowie będą szkoleni w kierunku przygotowania do zdawania egzaminów na odznaki jeździeckie zgodnie z systemem PZJ.

 

Co nam to umożliwi :

– Doświadczony trener z licencją PZJ we wszystkich konkurencjach olimpijskich w jeździectwie

– Trener jest czynnym zawodnikiem, szkoli konie i jeźdźców startujących w zawodach regionalnych, ogólnopolskich, międzynarodowych i Mistrzostwach Europy.

– Konie które będą pracować w szkoleniu podstawowym mają za sobą karierę sportową na poziomie co najmniej ogólnopolskim a niektóre na poziomie międzynarodowym w tym Mistrzostw Europy.

– Konie i kuce są różnego wzrostu co umożliwia dopasowanie ich do rozmiaru jeźdźca.

 

W jakim wieku zacząć?

3-6 lat przedszkole jeździeckie

7-10 lat nabór do grupy sportowej

9-16 lat sport wyczynowy kuce

14-21 lat sport wyczynowy konie

12-100 lat rekreacja

 

Zapraszamy!