Weronika Kalina

Nr PZJ: Z005517

Weronika o sobie:

Jeździć konno zaczęłam mając 9 lat, dwa lata później dostałam swojego pierwszego konia – Dakka, na którym startuję do dzisiaj. Mamy za sobą starty w zawodach ogólnopolskich i regionalnych w skokach do N klasy pod okiem Marioli Pisarskiej, jednak szybko przekonałam się, że WKKW podoba mi się o wiele bardziej. Trenuję pod okiem Natalii Kozaczki i Joanny Mandeckiej Turczyńskiej. Jesteśmy trzykrotnymi finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w WKKW (Stara Miłosna, Facimiech, Bogusławice), w sezonie 2012 zajęliśmy 6 miejsce w Pucharze Polski w WKKW, mamy kilka medali Mistrzostw Śląska oraz Mistrzostw Małopolski w skokach i WKKW, a także 7 miejsce w Pucharze Polski Dzieci w skokach w 2010.

W 2013r. w rozgrywanych w KJ Facimiech Mistrzostwach Małopolski w WKKW Weronika zwyciężyła w kategorii wiekowej juniorów, oraz zajęła II miejsce w Mistrzostwach Małopolski w Ujeżdżeniu w kategorii juniorów młodszych.

W Pucharze Polski w WKKW 2013 zajęła VII miejsce w kategorii juniorów młodszych.

Zawodniczka mieszka w Jaworznie, co nie przeszkadza jej jeździć w naszym ośrodku i reprezentować naszych barw klubowych:)

Weronika i Dakk na crossie w finałach OOM
Facimiech 2013

POWRÓT