Jazda konna

Zapraszamy na wakacje w Stajni Pod Wiślanym Wałem

Szkolenie podstawowe

Szkolenie podstawowe skierowane jest do osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem, oraz tych którzy chcą poprawić swoje umiejętności jeździeckie, ale nie mają własnego konia.

Szkolenie podstawowe prowadzi Barbara Niemczewska trenera I Klasy PZJ, posiadająca 20 letnie doświadczenie i specjalizująca się w pracy z młodzieżą. Trener posiada kwalifikacje zarówno teoretyczne jak i praktyczne, o czym świadczą osiągnięcia jej zawodników (starty oraz medale na poziomie Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy), oraz co równie ważne odpowiednio wyszkolone, doświadczone konie.

Jaga Matusiak: 608 524 252

Justyna Radoń: tel. 501 873 534

Barbara Niemczewska: tel. 606 224 652

e-mail: szkolenie.podstawowe.kjfacimiech@gmail.com

Ośrodek posiada certyfikat PZJ kategorii I*** i organizuje egzaminy na odznaki jeździeckie.

 

CO TO JEST SZKOLENIE PODSTAWOWE I JAK POWINNO BYĆ PROWADZONE

Szkolenie podstawowe jest wprowadzeniem do jeździectwa – jest to pierwszy krok w stajni, pierwsze spotkanie z koniem i całą kulturą jeździecką. Musi być prawidłowe bo tylko wtedy spełni swoje zadanie i przygotuje nowe rzesze wspaniałych jeźdźców, zawodników, oraz miłośników tego unikalnego sportu .

Powinno być prowadzone przez trenerów wysokiej klasy o dużym doświadczeniu posiadających gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną, na doświadczonych, wyśmienicie wyszkolonych koniach i przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Tylko takie podejście gwarantuje prawidłową naukę i efekty w tej trudnej sztuce jaką jest jazda konna.

Jeździectwo jest bardzo szczególną dyscypliną sportu. Każdy kto spotkał się z tą konkurencją sportową wie, że trenując musiał się nauczyć być odpowiedzialny, zdyscyplinowany, systematyczny i wyrozumiały. Jeździec uczy się pracy zespołowej nie tylko z ludźmi ale też, co o wiele trudniejsze ze zwierzętami, tak nabiera się empatii i szlifuje cierpliwość.

Jazda konna to niesamowita przyjemność i wielkie emocje. Ale aby tego doświadczyć trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. W stajni i podczas jazdy musi panować ład. Trenować trzeba systematycznie bo koń nie zrozumie, że dzisiaj nam się nie chce, bo jeszcze trzeba zdążyć z pracą lub lekcjami, a nasz przyjaciel-partner czeka na nas w stajni. W jeździectwie nie ma drogi na skróty, potrzebna jest cierpliwość i zapał, wyrozumiałość, bo koń jak każda żywa istota ma prawo do gorszego dnia, a przecież dopiero razem tworzymy zespół.

Chcemy podzielić się naszą pasją. Zadbać o to żeby nasi jeźdźcy i ich bliscy byli dumni z tego że uczyli się u nas. Chcielibyśmy aby członkowie naszego klubu obcując z końmi czuli się bezpieczni i byli rozpoznawalni jako prawdziwi jeźdźcy.

Oferta szkolenia podstawowego obejmuje:

– od początku wprowadzamy zasady bezpiecznego poruszania się przy koni
– od początku uczymy prawidłowego obchodzenia się z koniem, czyszczenia , siodłania, prowadzenia konia, dosiadania
– nasi uczniowie nigdy nie są pozostawiani sami w obecności koni
– jazdy dla nowych osób prowadzone są indywidualnie
– grupa początkująca to 2 osoby
– grupa zaawansowana to 4 jeźdźców
– grupy są dobrane na podstawie poziomu umiejętności aby umożliwić uczestnikom ciągły rozwój
– szkolenie podstawowe będzie się odbywać na osobnej hali lub ogrodzonym placu aby nie ryzykować spotkania z innymi jeźdźcami
– wszyscy nasi uczniowie będą szkoleni w kierunku przygotowania do zdawania egzaminów na odznaki jeździeckie zgodnie z systemem PZJ.

Co nam to umożliwi:

– Doświadczony trener z licencją PZJ we wszystkich konkurencjach olimpijskich w jeździectwie
– Trener jest czynnym zawodnikiem, szkoli konie i jeźdźców startujących w zawodach regionalnych, ogólnopolskich, międzynarodowych i Mistrzostwach Europy.
– Konie które będą pracować w szkoleniu podstawowym mają za sobą karierę sportową na poziomie co najmniej ogólnopolskim a niektóre na poziomie międzynarodowym w tym Mistrzostw Europy.
– Konie i kuce są różnego wzrostu co umożliwia dopasowanie ich do rozmiaru jeźdźca

W jakim wieku zacząć?

- 3-6 lat przedszkole jeździeckie
- 7-10 lat nabór do grupy sportowej
- 9-16 lat sport wyczynowy kuce
- 14-21 lat sport wyczynowy konie
- 12-100 lat rekreacja

Zapraszamy!

Jazda Konna

Jazdy wstrzymane do odwołania

Ośrodek i Pensjonat

Joanna Mandecka-Turczyńska
tel: 603 932 024
email: facimiech@gmail.com

Zawody i Szkolenia

Jagoda Turczyńska
tel: 605 378 582
email: zawody.facimiech@gmail.com

2022-06-02