Jazda konna

W związku z dynamicznym rozwojem ośrodka nie prowadzimy na miejscu jazd dla osób nieposiadających własnego konia.

Serdecznie zapraszamy na jazdy w Stajni Pod Wiślanym Wałem oferującej zarówno szkolenie podstawowe jak i jazdy rekreacyjne. Stajnia znajduje się w sąsiedztwie - 2 km spaceru wzdłuż Wisły - UL. WIŚLANA 34 JAŚKOWICE

W ofercie Stajnia pod Wiślanym Wałem oferuje również ferie letnie i zimowe.

Jeżdżący tam zawodnicy reprezentują barwy klubowe KJ Facimiech.

EGZAMINY NA ODZNAKI

Ośrodek KJ Facimiech posiada certyfikat PZJ kategorii I*** i organizuje egzaminy na odznaki jeździeckie - wyłącznie na własnych koniach.

Egzaminy odbywają się na wiosnę i obejmują wszystkie stopnie odznak - OJK BOJ SOJ i ZOJ

Terminy i propozycje egzaminów znajdują się w zakładce:

 

CO TO JEST SZKOLENIE PODSTAWOWE I JAK POWINNO BYĆ PROWADZONE

Szkolenie podstawowe jest wprowadzeniem do jeździectwa – jest to pierwszy krok w stajni, pierwsze spotkanie z koniem i całą kulturą jeździecką. Musi być prawidłowe bo tylko wtedy spełni swoje zadanie i przygotuje nowe rzesze wspaniałych jeźdźców, zawodników, oraz miłośników tego unikalnego sportu .

Powinno być prowadzone przez trenerów wysokiej klasy o dużym doświadczeniu posiadających gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną, na doświadczonych, wyśmienicie wyszkolonych koniach i przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Tylko takie podejście gwarantuje prawidłową naukę i efekty w tej trudnej sztuce jaką jest jazda konna.

Jeździectwo jest bardzo szczególną dyscypliną sportu. Każdy kto spotkał się z tą konkurencją sportową wie, że trenując musiał się nauczyć być odpowiedzialny, zdyscyplinowany, systematyczny i wyrozumiały. Jeździec uczy się pracy zespołowej nie tylko z ludźmi ale też, co o wiele trudniejsze ze zwierzętami, tak nabiera się empatii i szlifuje cierpliwość.

Jazda konna to niesamowita przyjemność i wielkie emocje. Ale aby tego doświadczyć trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. W stajni i podczas jazdy musi panować ład. Trenować trzeba systematycznie bo koń nie zrozumie, że dzisiaj nam się nie chce, bo jeszcze trzeba zdążyć z pracą lub lekcjami, a nasz przyjaciel-partner czeka na nas w stajni. W jeździectwie nie ma drogi na skróty, potrzebna jest cierpliwość i zapał, wyrozumiałość, bo koń jak każda żywa istota ma prawo do gorszego dnia, a przecież dopiero razem tworzymy zespół.

W jakim wieku zacząć?

- 3-6 lat przedszkole jeździeckie
- 7-10 lat nabór do grupy sportowej
- 9-16 lat sport wyczynowy kuce
- 14-21 lat sport wyczynowy konie
- 12-100 lat rekreacja

Zapraszamy!

Jazda Konna

Katarzyna Legień
tel: 665 246 359
UL. WIŚLANA 34 JAŚKOWICE
email: stajnia@podwislanymwalem.pl
www.podwislanymwalem.pl

Ośrodek i Pensjonat

Joanna Mandecka-Turczyńska
tel: 603 932 024
email: facimiech@gmail.com

Zawody i Szkolenia

Jagoda Turczyńska
tel: 605 378 582
email: zawody.facimiech@gmail.com

2024-04-21