Ośrodek

Klub Jeździecki Facimiech mieści się w podkrakowskiej miejscowości Facimiech (gmina Skawina) 24km od rynku głównego w Krakowie. Ośrodek znajduje się na terenie dawnego folwarku dworskiego, a cross położony jest na malowniczych łąkach położonych po obu stronach wałów Wisły.  Jest jedynym miejscem w Małopolsce gdzie rozgrywane są zawody we wszystkich konkurencjach olimpijskich w jeździectwie.

Ośrodek posiada certyfikat PZJ kategorii I***

Dysponujemy infrastrukturą pozwalającą trenować i rozgrywać zawody o każdej porze roku. Wykwalifikowana kadra trenerów zajmuje się szkoleniem jeźdźców od poziomu podstawowego aż po kadrę narodową. Prowadzony jest tu pensjonat dla koni, oraz szkolenia i zgrupowania jeździeckie. Na terenie obiektu funkcjonują również pokoje gościnne, kawiarnia i pralnia sprzętu jeździeckiego.

Położenie- KJ Facimiech mieści się w miejscowości Facimiech 7 km od Skawiny i 20 km od centrum Krakowa.

Ośrodek dysponuje prywatnym terenem o powierzchni ponad 45 ha na którym znajdują się doskonale wyposażone stajnie, hale do jazdy, parcourse, padoki, cross i infrastruktura niezbędna dla jeźdźców i koni.

Obiekt monitorowany. Przed wejściem na teren ośrodka prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

Parcourse ma wymiary 70 x 110 m i dysponuje oświetleniem. Podłoże wykonane jest z drobnoziarnistego piasku kwarcowego. System zraszaczy zabezpiecza optymalne nawilżenie podłoża oraz zapobiega powstawaniu kurzu, a system drenażu zapewnia bezpieczną jazdę nawet tuż po ulewnym deszczu. System nagłośnienia pozwala na organizowanie profesjonalnych zawodów wraz z konkursami dowolnymi z muzyką. Ogrodzenie głównej areny wraz z żywopłotem z ponad 300 szt róż zapewnia idealne połączenie bezpieczeństwa i estetyki.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
Hala ma wymiary 30m x 105m i jest największą halą w Polsce Południowej. Wyposażona w trybuny, system nagłośnieniowy i lustra. Podłoże wykonane jest z drobnoziarnistego piasku kwarcowego zmieszanego z flizeliną.

Prosto z naszego podwórka można wyjechać na łąki. Łącznie dysponujemy ponad 40 ha łąk ogrodzonych praktycznie z każdej strony rzekami Wisłą i Sosnówką. Pozwala nam to nie tylko na pozyskiwanie siana i sianokiszonki najlepszej jakości, uprawianych specjalnie z myślą o koniach sportowych, ale też daje jeźdźcom możliwość jazdy na otwartej przestrzeni. Każdy amator jazdy w teren docenia możliwość wybrania się na przejażdżkę bez narażania się na spotkania z samochodami. Na szczególną uwagę zasługuje obszar znajdujący się pomiędzy wałami Wisły z zapierającymi dech w piersi widokami i piaszczysto-trawiastym podłożem gwarantującym dobrą przyczepność. Podłoże na crossie jest otoczone specjalną opieką i spełnia wymogi zawodów międzynarodowych WKKW. Na łąkach znajdują się także przeszkody krosowe wraz z kompleksem wodnym.

Dysponujemy ponad 40 padokami na które konie wypuszczane są przez naszych pracowników codziennie zgodnie z zaleceniami właściciela. Dysponujemy specjalnymi padokami dla ogierów. Dla osób które chcą zapewnić swoim koniom ruch dysponujemy też zadaszoną karuzelą boksową na 8 koni oraz 2 zadaszonymi lonżownikami o średnicy 15 m i 20 m.

Do dyspozycji koni i jeźdźców są przeszkody, czworobok i kros. Ponieważ uprawiamy WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego) w równym stopniu rozumiemy potrzeby tak skoczków jak i ujeżdżeniowców. Staramy się też wspierać wszystkich pragnących poprawić swoje umiejętności jeździeckie i stwarzać jeźdźcom i koniom jak najlepsze warunki do rozwoju. Dlatego tez współpracujemy z wieloma szkoleniowcami, oraz organizujemy kursy, szkolenia i egzaminy na odznaki jeździeckie.

Jesteśmy otwarci na osoby z poza naszego klubu i pensjonatu i chętnie udostępniamy naszą infrastrukturę na wszelkie spotkania jeźdźców o charakterze szkoleniowym czy rozrywkowym. Dysponujemy ponad 40 wolnymi boksami dla gości, oraz pokojami gościnnymi.

Organizujemy zawody jeździeckie we wszystkich dyscyplinach olimpijskich w jeździectwie zarówno rangi regionalnej jak i ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem regularnie organizujemy egzaminy na odznaki jeździeckie. Przy okazji rozgrywanych u nas zawodów odbywają się też konkursy towarzyskie przeznaczone dla amatorów i osób rozpoczynających karierę sportową.

Na terenie ośrodka działają również:

  • Pralnia sprzętu jeździeckiego
  • Kawiarnia
Inne dyscypliny sportu:

W trosce o tych którzy pragną spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi niepodzielającymi pasji jeździeckiej staramy się stworzyć warunki do uprawiania innych form aktywności. W skład ośrodka wchodzi idealny do spacerów i wyciszenia XIX-wieczny zabytkowy park angielski. Na łąkach znajduje się ścieżka zdrowia służąca do biegania i ćwiczeń ogólnorozwojowych, a bezpośrednio pod naszą bramą przebiega też Wiślana Trasa Rowerowa.

Ośrodek jest nadal w trakcie rozbudowy. W planach mamy między innymi wybudowanie stajni z boksami na zawody, kolejnego zewnętrznego placu do jazdy, oraz dodanie wielu innych udogodnień.

Dążymy do stworzenia miejsca w którym będzie można zarówno rozgrywać poważne zawody jak i oddawać się aktywnemu wypoczynkowi o każdej porze roku.

Jazda Konna

Katarzyna Legień
tel: 665 246 359
UL. WIŚLANA 34 JAŚKOWICE
email: stajnia@podwislanymwalem.pl
www.podwislanymwalem.pl

Ośrodek i Pensjonat

Joanna Mandecka-Turczyńska
tel: 603 932 024
email: facimiech@gmail.com

Zawody i Szkolenia

Jagoda Turczyńska
tel: 605 378 582
email: zawody.facimiech@gmail.com

2023-06-06